אל תפספסו תכנים חשובים ומעניינים גם בתפריט המשני (ארכיון).

שאלות נפוצות ודעות קדומות בנושא מילת גברים

הרבה אתרים באינטרנט אומרים שהפין הנימול דווקא מענג יותר ומספק יותר את בני הזוג. איך זה?

אני אנסה להגיב על כך בשני חלקים:

1.      האינטרנט פתוח לכולם. לא כל האינפורמציה באינטרנט נכונה או מדויקת או עדכנית. כל אחד יכול לבטא את דעותיו (וטוב שכך) בין אם יש או אין בסיס מאחוריי הדברים. כמובן שאני יורה לעצמי ברגל, כי איך אפשר לדעת שהאתר הזה הוא לא קישקוש? אולי גם פה יש חצאי אמיתות או עובדות מזויפות? והנה החלק השני:
2.      היגיון בריא. על פי ההיגיון נטו, כאשר חתיכת עור המהווה שליש עד כמחצית מעור הפין מוסרת מהפין, הרי הפין חייב להיות "פחות" ממה שהיה לפני כן. אם העורלה מהווה החלק הרגיש ביותר בפין, עם עשרות אלפי קצות עצבים, אז בוודאי שהפין הנימול איבד מרגישותו. מעבר לזאת, הפין הטבעי הוא ברירת המחדל בגוף האדם, כך נולדנו, כך כל תינוק זכר בעולם נולד. האם באמת יש סיבה לשנות את איבר המין שלנו? האם שיוניים כירוגים באיברי מין הגיוניים במהותם?
דוגמאות נוספות
  • צורת העטרה לא הגיונית בלי העורלה. החכה הזו גסה ולא תואמת פיזית (אפילו ויזואלית) את צורת הנרתיק. 
  • הפרנולום (מהו הפרנולום?) קיים בכמה איזורים נוספים בגוף ותיפוקדה של חתיכת עור זו ומשמעותה זהה בכולם. קיומה החיוני לתפקודו הבריא של הפין ברור.
  • שימו לב כיצד האיזורים הרגישים בפין ובפות שמורים ומוגנים באופן כמעט זהה. חישבו כיצד הדגדגן, כאשר איננו מגורה, חבוי תמיד בעורלה קטנה החבויה אף היא בשפתיים הפנימיות והחיצוניות. 
  • דוגמא נוספת שקל יהיה להזדהות עימה היא הצורך בחומריי סיכה מלאכותיים. כיצד ייתכן שהפין הנימול זקוק לחומרי סיכה על מנת לאונן ואילו הפין הטבעי איננו זקוק להם? נסו להיות הגיוניים. חישבו על ההיסטוריה שלנו כבני אנוש והמיניות שלנו. הפין הטבעי הוא דינאמי ומתפקד באוננות ובעת קיום יחסי מין באותו אופן. הפין הנימול לא מתפקד. הוא סטטי. חסרה לו העורלה. ככל שתאפשרו לעצמכם לחשוב בהיגיון, כך תראו שהמסקנה היא ברורה. 

אפילו הרמב"ם פעל על פי ההיגיון: "הנזק הגופני הנגרם לאיבר זה הוא המטרה הַמְּכֻוֶּנֶת ... אין ספק שהמילה מחלישה את כוח הקישוי ולעתים קרובות ממעיטה את ההנאה, מפני שכאשר מטיפים דם מן האיבר ומסירים את המגן שלו בראשית גדילתו, הוא נחלש בלי ספק" (מורה נבוכים פרק ג' פרק מט).

אבל אפשר לתפקד מצוין בלי עורלה...

כמובן. אנחנו יכולים לתפקד גם בלי כיס מרה, בלי כליה, בלי יד, בלי עין, בלי חוש שמיעה וכן הלאה. היכולת המדהימה של גוף האדם לשרוד היא יוצאת דופן, יחד עם זאת, אנחנו לא נסיר בניתוח את הזרת בכף היד רק בגלל שאפשר, וההשלכות לא גורליות.

אוקי, אז נגיד שהנימול פחות טוב לסקס... אבל הוא הרבה יותר בריא ומונע מחלות וסרטן.

גם כאן, נסו להיות הגיוניים. ייתכן שסיכוייו של הפין הנימול לחלות בסרטן הפין נמוכים יותר. אז מה? חשיבה מהסוג הזה אומרת שהסרת שדיים היא רעיון מצוין כיוון שתמנע את סרטן השד. יש לציין שסרטן הפין הינו סרטן נדיר (גם באירופה בה אחוז הנימולים אפסי) כאשר אחד מתוך 100,000 גברים יחלה. סרטן השד נפוץ מאוד כאשר אחת מתוך 8 נשים תחלה בסרטן השד. ועל אף העובדה המצמררת הזו, לא עולה בדעתו של אף אחד להתחיל להסיר את בלוטות השד של נשים צעירות בכדי להסיר מהן את הסיכוי לחלות. הדרך ההגיונית היא לשמור על עצמן, ולבדוק את עצמן באופן שגרתי על ידי גניקולוג או רופא אחר המוסמך לעשות זאת. הסרת חלק בריא בגוף האדם על מנת למנוע מחלות או סרטן פוטנציאלים הוא מגוכך וסותר את השכל הישר.

ומה עם איידס?

הדבר נכון גם לגבי איידס. האם ישראל נטולת חולי איידס? לא. האם ישראלים מקיימים יחסי מין בלי קונודום כי הסיכויים להדבקות כביכול נמוכים יותר? לא! חס וחלילה. אנחנו נשמרים ממחלות מין בין אם הפין טבעי או נימול במידה שווה. שימו קונדום ושמרו על עצמכם. ובדומה למניעת סרטן ומחלות אחרות, גם כאן זהו אבסורד לפגוע באיבר מינו של אדם בכדי להגן עליו מיחסי מין לא בטוחים. זה אפילו מטריד עוד יותר כשהדבר נעשה בתינוקות שלא יודעים ולא רוצים לדעת דבר על סקס.

אבל זה יותר יפה והגייני...

כפי שהסברתי בעמוד "שאלות וחששות של נשים", אלו טיעונים לא הגיוניים מסיבות פשוטות: קודם כל, המושג 'יפה' הוא סובייקטיבי והגדרתו היא חברתית. דבר שיפה בקהילה הישראלית, מכוער בקהילות אחרות. מילת נשים נראת יפה והגיונית באיזורים בהם הדבר מקובל ונעשה באופן שגרתי. לנו, בישראל, מילת נשים נראת נורא. השאלה צריכה להיות האם הדבר הגיוני, האם מילה היא הגיונית לשני המינים בכלל, לא רק לנשים. והתשובה היא לא. מילת גברים ונשים היא לא יפה ולא הגיונית בשום צורה.

גם 'הגיינה' כביכול היא סיבה לא הגיונית. ממתי אנחנו מבצעים ניתוחים ושינויים כירוגים לשם הגיינה? גם שיער הראש צובר שומנים ולכלוך, האם האוכלוסיה כולה והורים בפרט מגלחים ראשיהם של ילדיהם לשם הגיינה? הרי גם הפות, בכל שכבותיו, צובר סיכה וריחות. עלינו לרחוץ את גופנו יום יום. לכולנו מקלחות וסבון רחצה, איך ייתכן שהגיינה עולה בחשיבותה על שימור חלקי גופנו שלמים ובריאים? לנתח את אבירי המין שלנו על מנת שנהייה כביכול נקיים יותר? נו באמת.

כל הגברים בסרטי פורנו נימולים...

נכון ולא נכון. נכון שבסרטים רבים מככבים נימולים, אך זאת מפני שחלק נכבד מהם מויצר בארה"ב עם גברים שנימולו בתקופה שהדבר היה נפוץ במדינות רבות בארה"ב. לא נכון מאחר וסרטים פורנוגרפיים המיוצרים באירופה מציגים גברים ערלים. מכיוון שפין ערל זקוף דומה מאד לפין נימול, צופים רבים עלולים לא להבחין בהבדל (לחצו לתמונה של פין ערל מזדקף מויקיפידיה).
עם זאת, נשאלת השאלה:- אילו עוד השראות ואמות מידה את או אתה שואבים מעולם הפורנוגרפיה? חשבו על כך והניחו לחלוטין מהטיעון הזה. הוא לא רלוונטי.

אבל מה עם היהדות? מה עם הברית עם אלוהים? הברית מילה היא הסמל היהודי. הברית מילה היא סמל תרבותי. פין ערל יהיה הזוי בקהילה הישראלית! פיכסה פיכסה זה לא יהודי להיות ערל.

אין לעשר הדרכים שום רצון לענות על כל שאלה הקשורה לפן הדתי ו\או התרבותי ו\או החברתי של המילה הגברית באתר זה. האתר מיועד בעיקר לנשים (אך לא רק) שתוהות מה לא בסדר ביחסי המין שלהן. מדוע הן מתייבשות, מדוע אינן מגיעות לארוגזמה וגינלית וכ"ו. האתר נועד להסביר מהן ההשלכות של המילה הגברית על חיי המין שלנו בקהילה הישראלית. לא פחות ולא יותר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה